MercManiacy

......Forum przeniesione na adres www.mercedesfan.eu

Ogłoszenie

Forum Przeniesione na www.mercedesfan.eu

#1 2008-08-06 15:54:52

Jasiek

Forumowicz

Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 3
Punktów :   

Jeśli nie Mercedes to co?...

Jak wszyscy na tym forum wiem Mercedesy to świetne samochody ale wiadomo że na nich świat samochodów się nie kończy.
W tym temacie chciałbym żebyście podzielili sie swoimi motoryzacyjnymi poglądami: jakie marki lubicie i dlaczego to samo w drugą stronę dlaczego nie lubicie jakiś marek ...

Dla przykładu najpierw wypowiem się Ja:D

Ogólnie kocham motoryzację i lubię wszystkie marki tylko niektóre bardziej:) a niektóre mniej:(

Te lubiane przeze mnie:
Oczywiście Mercedes- za to że stworzył motoryzację i za sukcesy w sporcie za innowacyjności,bezpieczeństwo, jak również za to że robi najlepsze limuzyny
BMW- największy konkurent Mercedesa nie ma co prawda jego klasy ale trzeba przyznać że to chyba jedyny równorzędny dla niego rywal, szkoda tylko ,że upodobała je sobie specyficzna grupa społeczna
Alfa Romeo- wystarczy na nie popatrzeć i już wiadomo:)
Citroen-szczególnie największe modele, świetna kosmiczna stylizacja, niepowtarzalny styl, komfort i te różne dziwne rozwiązania.
Aston Martin- podobnie jak Alfa
Ferrari-czysta perfekcja, najlepsze wg.mnie samochody sportowe na świecie.
Land Rover- tak samo jak Ferrari tylko wśród terenówek
U innych marek jest to uzależnione od konkretnego modelu np. u Renault Thalia mi się nie podoba ale za to Avantime jest/był genialny ogólnie samochody włoskie i francuskie cenię bardziej niż niemieckie.

Mniej lubiane:
VW- za to że wszyscy się nimi zachwycają a tak naprawdę nie ma czym przeciętne, oddarte ze stylu samochody.
Audi- za to samo co VW nic specialnego wybitnie nudne i bez płuciowe auta tak jak VW a ludzie stawiają je prawie na równi z Mercedesem czy BMW.
Honda- niby sportowa marka a jak czyta się te wszystkie testy to okazuje się że prowadzą się słabo a poza tym sprawiają plastikowe wrażenie, koncepcja silnika wiertarki tez mi nie odpowiada.
nie przepadam za niemiecką i japońską motoryzacją poza MB, Porsche czy BMW nie prezentuje wg.mnie nic ponad to co rywale z innych krajów dodatkowo ustępując im stylem.
czekam na Wasze wypowidzi:D

Ostatnio edytowany przez Jasiek (2008-08-06 15:58:14)


"Chcesz samochód piękny? Kupujesz włoski.
Niezawodny? Japoński.
Masz problemy z "męskością"? Niemiecki, wprawdzie będzie brzydki jak japończyk, sypał się jak włoch, ale będziesz miał wrażenie że masz "większego".

Offline

 

#2 2008-08-07 14:33:46

Radhezz

Forumowicz

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 29
Punktów :   
Model: 190E 87' 1.8+LPG
WWW

Re: Jeśli nie Mercedes to co?...

Szczerze, to bez względu na wszystko zawsze na pierwszym miejscu będzie MB... A to dlaczego, to już można się domyśleć

A więc co do reszty? No cóż, od niepamiętnych czasów czyli od zdania prawka (a nawet zanim zdałem ) zawsze jeździłem MB, choć zdarzały się dłuższe lub krótsze przejażdżki innymi autami No i co nich mogę powiedzieć - w większości jeździły   Były wśród nich jednak takie które zapadły mi w pamięć:

VW Transporter T4 2.4D/1.9D - jeździłem baaardzo dużo, bo w pracy wychodziło ponad 15tys. km miesięcznie, a jeszcze zdarzało się, że jeździłem prywatnie firmowym, lub kumpla... Naprawdę jest to jedyne auto (poza LT35, które mi się podoba, choć nie jeździłem), które biorę pod uwagę przy zakupie następnego auta... Od razu powiem, że Vito ma u mnie przechlapane, bo ojciec takim jeździł w pracy i było sporo problemów, więc jakby jakaś zamiana to może na Sprintera jeszcze bym się zdecydował Heh, jeżdżąc tym wozem nauczyłem się, że o wiele więcej zależy od kierowcy niż samochodu... Tylko 78KM w busie, a miny wyprzedzanych kierowców osobówek - bezcenne

Fiat Cinquecento 700/900 - "siedemsetka" to autko które poznałem "od podszewki" - obecnie robię nim miesięcznie ponad 2 razy więcej kilometrów niż Mercedesem, wożąc znajomych na wszelkiego rodzaju imprezy alkoholowe... Niby lepiej by było Mercedesem, ale CC należy do jednego z uczestników tych libacji, a ja nie muszę zbierać kasy za paliwo, sprzątać i liczyć amortyzacji pojazdu
Nawiasem mówiąc świetne autko miejskie "700" zamknąłem licznik na 130km/h (v-max 127km/h)

Fiat Siena 1.4 - Tutaj przejechane miałem tylko 150km, ale za to jakich... Po pierwsze - autko wydaje się bardzo dynamiczne (po przesiadce z Cinquecento wszystko jest rakietą ), ale zawieszenie jest po prostu tragiczne... Nie wiem czy to kwestia zużycia, czy projektu, ale od 120km/h zaczyna się walka o utrzymanie na drodze... Przy 170km/h (fabrycznie v-max 164km/h) auta prawie nie dało się utrzymać na drodze (prostej!), o szerokości dwóch pasów ruchu... Po dwóch hamowaniach hamulce są jak z waty... Generalnie nawet dobre wozidło, ale jak nie jesteś kamikadze, to radzę nie przekraczać 140km/h

Podsumowując - lubię duże i szybkie auta (dziwne połączenie ), czyli jeżeli nie Mercedes, to w przyszłości VW Transporter/Caravelle T4, najchętniej 2.5TDI (150KM) lub 2.8 VR6 (coś koło 200KM; ten sam silnik co w Golfie III VR6, a o ile mniej wiochy, i bardziej praktyczne autko)


MB W201 (190E) 1987/90  M102 1.8E+LPG
Full wypas -> szeroka listwa, szyber, hak, gleba, stalówki... 1300kg wściekłej rdzy
http://img80.imageshack.us/img80/8742/mb190ejvBv.png

Offline

 

#3 2008-09-09 08:54:19

fragles

Klubowicz

4533665
Skąd: chorzów
Zarejestrowany: 2008-09-08
Posty: 202
Punktów :   
Model: MB w140 320se 92r

Re: Jeśli nie Mercedes to co?...

chłopaki wszystko ładnie pięknie tylko jedno zdanie mi tu nie pasuje...
"BMW- największy konkurent Mercedesa "
każdy jeżdzi tym co lubi ale ciekawostką jest że za 5tyś kupisz 735i bez wysiłku 92r a jeśli nie masz 18-22tyś to nie masz co szukać eSy 92..np. 320se.
czy to jest godny konkurent..???
a wracając do tematu to ja bym chętnie pojeżdził jakimś dobrym nie najmłodszym , ogromnym amerykańcem


Mercedes to nie samochód... to pasja!!!
ex-w123 230e 77r
ex-w124 230e 86r

Offline

 

#4 2008-09-28 12:13:26

scigany8801

Moderator

4238578
Skąd: Kraków N-H
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 308
Punktów :   
Model: W201 OM601 87'
Urodz.: 22.01.1988

Re: Jeśli nie Mercedes to co?...

Jeśli nie Mercedes to co... to Porshe
Od najmłodszych lat w mojej rodzinie zawsze były obecne Mercedesy. Dorastałem, dorastałem i przez ten czas miałem wiele innych ulubionych samochodów, (nie marek a jedynie pojedynczych samochodów) jednak na tą chwile do codziennego użytku nie widze nic innego poza MB. Gdybym miał mieć drugi samochód to dopiero wtedy by można myśleć o czymś innym.
Oto kilka przykładów takich samochodów:

1. Ford Capri MkI-MkIII (europejska odpowiedź na amerykańskiego Mustanga). Polecam Wam kiedyś zerknąć na stronę:
http://www.capri.pl

http://img216.imageshack.us/img216/9494/484701ad9158flnn0.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/438/45093b842babblfl8.jpg

2.NSU Prinz TT-S Sportowo-ekstremalna wersja NSU Prinz 1000, którą skopiowano i można było u nas spotykać pod nazwą ZAZ Zaporożec. Jednak prawde mówiąc nie miało to nic współnego z niemieckim pierwowzorem.

http://img216.imageshack.us/img216/1667/d1e3a05a9a7e3fedid0.jpg

3. Nissan Skyline R34 GT-R (problemem jest to że występowały przystosowane tylko do ruch lewo stronnego):

http://img72.imageshack.us/img72/8458/800pxnissanskyliner34gtvs9.jpg

4. No i oczywiście Porshe. Jakie? Ano tego już było sporo ale pierwsze co mi przychodzi na myśl to 911 Targa:

http://img204.imageshack.us/img204/9990/mainui7.jpg

Czyli podsumowując jeśli nie Mercedes to właśnie to

Ostatnio edytowany przez scigany8801 (2008-10-11 09:10:17)


MB 190D (W201) 87' with "Penta" wheels
http://img262.imageshack.us/img262/8355/panzerwolf2tb71mv9.gif
MERCEDES 4-EVER !

Offline

 

#5 2008-11-04 19:22:43

marcin_z1

Klubowicz

Zarejestrowany: 2008-09-04
Posty: 118
Punktów :   

Re: Jeśli nie Mercedes to co?...

Ja tak króciutko. Jeśli nie Mercedes, a w podobnych pieniądzach, to niestety BMW. Bo tak naprawdę  to nie ma czym innym już jeździć.
Pozdrawiam

Offline

 
Forum Przeniesione pod adres www.mercedesfan.eu

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.darmowareklama.pun.pl www.neverland.pun.pl www.lek.pun.pl www.biotechnologia-ajd.pun.pl www.pokefajer.pun.pl