MercManiacy

......Forum przeniesione na adres www.mercedesfan.eu

Ogłoszenie

Forum Przeniesione na www.mercedesfan.eu

#1 2008-11-03 22:04:29

violka49

Administrator

status violka49
5334707
Skąd: Zabierzów/Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-31
Posty: 292
Punktów :   
Model: 190D 86'Automatic-Arctic White
Urodz.: 06/10/1973

Bądź świadomym Dawcą Narządów

Kochani zakładam ten trudny temat z potrzeby uświadomienia Wam jak ważne jest ŻYCIE nasze i innych....nie wiem czy kiedykolwiek się zastanawialiście nad tym ile istnień ludzkich możemy uratować po swojej śmierci??

Każdy z nas w ten czy inny sposób może ulec śmiertelnemu wypadkowi (oczywiście nikomu tego nie życzę) ale nasza śmierć może być darem życia dla kogoś innego.

Prawie wszyscy tutaj jesteśmy kierowcami, jeździmy dłuższe lub krótsze trasy i jak doskonale wiecie towarzyszy nam groźba wypadku niekoniecznie z naszej winy choć staramy się myśleć za siebie i innych na drodze....przez wiele lat pracy w szpitalu na bloku operacyjnym wiem jaka to jest tragedia dla rodziny i najbliższych...jeśli nie wyraziliśmy sprzeciwu za zycia i nie figurujemy w bazie z takim wpisem bądź nie mamy przy sobie żadnej kartki z taką informacją to lekarz ma prawo bez zgody rodziny pobrać narządy (osoba pełnoletnia) ale wiem z doswiadczenia, ze zawsze pada to trudne pytanie o zgodę i niestety najczęściej rodzina w żalu i rozpaczy odmawia zgody...panuje  wśród ludzi dziwny mit, że nie będą chowali najbliższych okaleczonych, wybrakowanych itp itd......oszczędźmy naszym rodzinom takich decyzji i bądźmy ŚWIADOMYMI DAWCAMI....decydujmy o nas samych  jeszcze za życia

ja już dawno przykazałam mojemu mężowi, ze jeśli coś mi sie stanie a będę mogła jeszcze komuś pomóc to ma mnie "oddać na narządy"....taka jest moja wola.....teraz mam przy sobie kartę Świadomego Dawcy i moja rodzina jest wolna od podejmowania tak trudnych decyzji w godzinie mojej smierci

odwiedźcie tę stronę i poczytajcie     http://dawca.pl/


http://www.suwaczek.pl/cache/65a99059ee.png

Offline

 

#2 2008-11-21 23:01:50

D.J.

Forumowicz

Zarejestrowany: 2008-10-27
Posty: 26
Punktów :   

Re: Bądź świadomym Dawcą Narządów

Jeszcze polecam inną stronkę www.przeszczep.pl

Ważne jest uświadamianie i informowanie ludzi o takich własnie sprawach, bo wbrew pozorom mało ludzi w ogóle wie o przeszczepach, o tym, że po śmierci można pobrać od nich narządy, które dadzą życie drugiemu człowiekowi i niejako część nas będzie znów żyło.

NIE ZABIERAJ SWOICH NARZĄDÓW DO NIEBA!

Offline

 
Forum Przeniesione pod adres www.mercedesfan.eu

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rapsluband.pun.pl www.neverland.pun.pl www.pokefajer.pun.pl www.lek.pun.pl www.darmowareklama.pun.pl